Company formation in CAYMAN ISLANDS

Başarıya güvenli bir uçuş yapın 20’den fazla ülkede ve 5 dakikadan kısa sürede

Bize sorgunuzu gönderin!

  Cayman Adaları Hakkında

  Batı Karayip Denizi’nde, eşsiz güzel Cayman Adaları yer almaktadır ve 264 km²’lik bir alanı kapsayan, kendi kendini yöneten ve bağımsız bir İngiliz Denizaşırı Bölgesidir. Cayman Adaları bölgesi Little Cayman, Cayman Brač ve Grand Cayman dahil olmak üzere üç adadan oluşur. Daha da önemlisi, Grand Cayman aynı zamanda buradaki en kalabalık adadır. Ancak George Town, Büyük Cayman’da yer alan Cayman Adaları’nın başkentidir.

   

  Cayman Adaları’nda herhangi bir yerli varlık için arkeolojik kanıt yoktur. Bu nedenle Kristof Kolomb’un Cayman Adaları’nı 1503 yılında Amerika’ya yaptığı son yolculuk sırasında keşfettiği düşünülmektedir.

  Offshore company formation, offshore company setup, offshore business, online offshore company setup, online license

  Cayman Adaları'nı kuran bir offshore şirketinin faydaları

  Cayman Adaları’nda bir offshore şirketine sahip olmak yatırımcılar ve işletme sahipleri için mükemmel ve karlı bir yatırımdır. Çeşitli faydalar, şirketleri ve bireyleri Cayman Adaları’nda bir offshore şirketi kurmaya teşvik eder.

  Bu konu ile ilgili daha fazla şey bilmenizi sağlamak için aşağıdaki bu önemli başlıkların bazılarından bahsettik.

  İşte başlıyoruz:

  • Cayman Adaları inanılmaz derecede iş dostu bir ortam sunmaktadır. Ülke burada iş kurulumu için kazançlı bir altyapı sağlar. Cayman Adaları’nda hızlı bir şekilde sadece bir hissedarla bir offshore şirketi kurabilirsiniz.
  • Bunun yanı sıra, Cayman Adaları’nda kurulan bir offshore şirketi minimum sermaye gereksinimi ile gelmiyor.
  • En önemlisi, Cayman Adaları’ndaki bir offshore şirketinin kurulum sürecinin tamamlanması için minimum zamana ihtiyacınız vardır. Yatırımcıların ve işletmelerin birkaç gün içinde burada faaliyete geçmesine yardımcı olabilir.
  • Cayman Adaları’ndaki yasal işlemler için ülke üst düzey mekanizmalar geliştirdi. Cayman Adaları’nda bir offshore şirketinin nasıl kurulabileceğiyle ilgili olduğunda yüksek güvenlik ve gizliliğe sahip olsanız da, yetkililer herhangi bir yasal gereklilik durumunda kayıtlı herhangi bir şirketin ayrıntılarını getirebilirler.

  Kısacası, Cayman Adaları şirketlerin büyümelerini etkili bir şekilde teşvik etmeleri için SEZ’ler de sunmaktadır. SEZ’ler altında bulunan bu tesisler, belirli iş türleri için ek destek sağlamak için buradadır.

  Thallium Consulting’i işe alırsanız, şirketinizi kurmak için atabileceğiniz en iyi adımları size önereceğiz.

  Şirketinizi Çevrimiçi Olarak Kaydetmek İçin 3 Kolay Adım

  Cayman Adaları'nı kuran offshore şirketi için Kurumsal Bankacılık çözümü.

  Cayman Adaları’nda offshore şirket oluşumu için kurumsal bir banka hesabı açmak çok önemlidir ve daha kolaydır. Cayman Adaları’nda bir offshore şirket oluşumunu tamamlamak hızlı ve karmaşık olsa da. Bu nedenle, süreç boyunca size yardımcı olacak profesyonel birine ihtiyacınız olabilir.

   

  Cayman Adaları’nda doğru kurumsal bankacılık çözümünü bulmak üzereyken, her bankanın farklı gereksinimleri olacaktır. Gereksinimler hizmetler, gerekli belgeler ve hatta bir banka hesabı açma süreci açısından değişebilir. Bununla birlikte, burada Bilmeniz gereken Cayman Adaları’ndaki kurumsal banka hesabı açılışı için en sık gerekli belgelerden bazılarını kaydettik:

  • Hesap başvuru formu
  • Cayman Adaları’ndaki offshore şirketinizin hissedarlarının ve yöneticilerinin onaylı kimlik bilgileri (pasaport).
  • İşiniz ile ilgili onaylı belgeler
  • Şirketinizin devlet tarafından sertifikalandırılması.

  Süreci daha sorunsuz hale getirmek ve süreç boyunca size rehberlik sağlamak için danışmanlarla çalışmak her zaman daha iyidir.

  Cayman Adaları'ndaki açık deniz şirketleri için yenileme süreci

  Cayman Adaları, işinizden kar elde etmek için sıkı gizlilik ile size daha liberal ve esnek bir finansal altyapı sağlayabilir. Bununla birlikte, yıllık yenileme sürecini burada tamamlamak, Cayman Adaları’nda bir offshore şirketi tutmanın tüm faydalarını toplamaya devam etmek için hayati öneme sahiptir.

   

  Cayman Adaları’ndaki açık deniz şirketlerinin yıllık yenileme süreci 31 Aralık’ta gerçekleşiyor. Her yıl, yenileme şartlarını tamamlamanız ve ücretini 31 Aralık’dan önceödemeniz gerekir; Cayman Adaları’ndaki şirket kuruluş tarihi önemli değil. Çünkü tüm şirketler Cayman Adaları’nda aynı anda yenilemeyi tamamlamak zorunda.

  Vergi cenneti olarak Cayman Adaları'nda offshore şirket oluşumunun avantajları

  Kuşkusuz, Cayman Adaları’nda kurulan bir offshore şirketini düşünmenin en büyük nedenlerinden biri burada vergi muafiyetidir. Cayman Adaları popüler bir vergi cenneti olarak kabul edilir. Bunun nedeni, Cayman Adaları’ndaki offshore şirket oluşumunun müsamahakar vergi yasaları kapsamında olmasıdır. Bu nedenle, yatırımcılar, bireyler ve şirketler gelir vergisi ödemekten kaçınmak üzereyken burada çeşitli avantajlardan yararlanabilirler.

   

  Zamanla, Cayman Adaları büyük MCSC’ler ve Amerikan elitleri arasında vergisiz ünlü bir yargı alanı haline geldi; Bunun bir nedeni, Cayman Adaları’nın yargı bölgesinde kurulmuş bir offshore şirketi için herhangi bir kurumlar vergisi uygulamadığını.

   

  En önemlisi, kurumlar vergisi dışında, Cayman Adaları’nda kurulan bir offshore şirketi aşağıdakilerden muaftır:

  • Kişisel gelir vergisi
  • Bordro vergisi
  • Stopaj vergisi
  • Sermaye kazanç vergisi.

  Kısacası, Cayman Adaları’nda kurulan düzgün yapılandırılmış bir offshore şirketi, uluslararası karları barındırmanıza izin verebilir. Bunun nedeni, burada uluslararası vergilendirme ile ilgili giderleri azaltabileceğiniz içindir. Buna ek olarak, Cayman Adaları’nda bir offshore şirket kuruluşu kurumsal bir yasal yapı ile karşımıza çıkıyor. Hesaplarınızın yıllık raporunu veya denetimini gerektirmez.

  Bu nedenle, genel olarak, Cayman Adaları’ndaki işinizi kolaylıkla işletirken gelişmiş özgürlük ve esneklik yaşayabilirsiniz. Şirketinizi bu adada kurmanın stressiz sürecini almak için şirketimiz Thallium Consulting’i işe alın.