Company formation in Singapore

Başarıya güvenli bir uçuş yapın 20’den fazla ülkede ve 5 dakikadan kısa sürede

Bize sorgunuzu gönderin!

  Singapur'da şirket kuruluşu

  Singapur resmi olarak Güneydoğu Asya’da deniz kıyısında bulunan bağımsız bir ada şehir devleti olan Singapur Cumhuriyeti olarak bilinir. Ülkenin toprakları, bir ana ada ile birlikte 63 uydu adacık ve adadan oluşmaktadır. Ülkenin bağımsızlığından bu yana, Singapur’un birleşik alanı %25 arttı. Bunun nedeni, kapsamlı arazi ıslahı ile ilgili projelerdir.
  Dahası, Singapur dünyadaki en büyük ikinci nüfus yoğunluğuna sahiptir. En önemlisi, buradaki insanlar çok kültürlü. Bu nedenle, çeşitli kültürel kimliklerine saygı duymanın gerekliliğini kabul etmek için ülkenin dört farklı resmi dili vardır. Singapur’un resmi dilleri Tamilce, Mandarin Çincesi, İngilizce ve Malayca’dır. Ek olarak, İngilizce de burada iletişim boşluğunu kolayca kapatabilecek bir ticaret dilidir.
  Ayrıca, çokkültürlülük anayasada çok değerli bir yer tutmuştur. Bu nedenle, Singapur’un ulusal politikalarını konut, siyaset ve eğitim açısından sürekli olarak şekillendirmektedir.
  Daha da önemlisi, modern Singapur, 1819’da Sir Stamford Raffles tarafından bir İngiliz İmparatorluğu’nun ticaret merkezi olarak kuruldu. Ancak 1867’de Güney Asya kolonileri yeniden örgütlendi. Sonuç olarak, Singapur, Boğazlar Yerleşimleri bölümleri olarak doğrudan İngiliz kontrolüne girdi. İkinci dünya savaşında Japonya, 1942’de Singapur’u işgal ederken, daha sonra, 1945’te Japonya, Japonya’nın ayrı bir taç kolonisi olarak teslim olmasının ardından onu İngiliz kontrolüne geri verdi.
  Tüm bunlara rağmen Singapur 1959’da kendi kendini yönetti. Ancak farklı ideolojiler nedeniyle federasyondan ihraç edildikten sonra bağımsız bir ülke oldu. Ülke, bağımsızlığın ilk yıllarında yıllarca çalkantılarla karşı karşıya kalsa da. Bununla birlikte, ulus, doğal kaynaklara sahip olmamasına rağmen, Asya’nın dört büyük gücünden biri olmak için şaşırtıcı bir şekilde gelişti.
  Singapur ayrıca BM, DTÖ, NAM, EAS ve Commonwealth üyesidir. Dış ticaretteki başarısı nedeniyle Singapur da inanılmaz derecede gelişmiş bir ülke haline geliyor. Kişi başına düşen GSYİH’de 2. sırada yer aldı. Singapur’un muazzam büyümesi, daha fazla insanı Singapur’da bir denizaşırı şirket kurmakla ilgilendiriyor.
  Thallium Consulting, şirketinizi Singapur’da kurmanıza yardımcı olabilir. Size yardımcı olacak tüm yerel bilgilere ve kaynaklara sahibiz.

  Offshore company formation, offshore company setup, offshore business, online offshore company setup, online license

  Singapur'da kurulan bir offshore şirketinin faydaları

  Singapur’da bir offshore şirketinin nasıl kurulacağını bilmek ister misiniz? Veya Singapur’da kurulmuş bir denizaşırı şirketin işinize nasıl etkili bir şekilde fayda sağlayabileceği hakkında daha fazla bilgi edinmek ister misiniz? Her durumda, aşağıda belirtilen Singapur’da offshore şirket kurmanın temel faydalarını bilmelisiniz.
  İşte başlıyoruz:

  • En önemlisi, Singapur’da %100 yabancı sermayeli bir offshore şirketi kurabilirsiniz. Dahası, bu ülke aynı zamanda herhangi bir kontrol olmaksızın karların ve sermayenin tam olarak geri gönderilmesini de sunmaktadır.
  • Singapur, yaşam kalitesi, sağlık hizmetleri, eğitim, barınma, kişisel güvenlik ve iş dahil olmak üzere önemli sosyal göstergelerde üst sıralarda yer almıştır.
  • Dahası, Singapur dünya çapında en hızlı internet bağlantılarına sahiptir. Bu nedenle, Singapur’da kurulan offshore şirketiniz için gelişmiş ve güvenli altyapıyı kolaylıkla kurmanıza izin verebilir.
  • Buna ek olarak Singapur, tüm dünyada bürokrasiden arındırılmış bir ticari düzenleyici çerçeveye sahiptir. Ayrıca, Singapur’da bir denizaşırı şirketin nasıl kurulacağını anlamayı kolaylaştıran en basit ticari düzenleyici sisteme sahiptir.
  • Singapur ayrıca istikrarlı bir siyasi ve ekonomik duruma sahiptir. Sistematik bir finansal sistem de sunmaktadır. Sonuç olarak, burada çeşitli offshore şirketleri kolaylıkla bulabilirsiniz.
   Kısacası, Singapur’da bir işletme veya şirket kurmak çok daha kolay ve anlaşılır. Hatta Singapur sürecinde offshore şirket kurulumunu da bir gün içinde tamamlayabilirsiniz.

  İhtiyaçlarınız için Thallium Consulting’i kiralarsanız tüm bu avantajlardan yararlanabilirsiniz.

  Şirketinizi Çevrimiçi Olarak Kaydetmek İçin 3 Kolay Adım

  Singapur'u kuran offshore şirket için Kurumsal Bankacılık çözümü.

  Genel olarak, Singapur saygın, güvenli ve sağlam bir bankacılık sektörü ile saygın bir yargı bölgesidir. Bu nedenle, herhangi bir çok uluslu müşteri, burada uzun vadeli ve mükemmel bir kurumsal bankacılık çözümünden kolaylıkla yararlanabilir. Dahası, Singapur’un ülke kredi notu da istikrarlı. Bu nedenle yatırımcılar, Singapur’u fonlarını güvence altına almak için rahat, esnek ve istikrarlı bir küresel finans merkezi olarak görüyorlar.
  En önemlisi, Singapur’daki bankaların kurumsal ve tasarruf hesapları devlet tarafından sigortalıdır. Bu, yatırımcılara daha fazla konfor sağlamak içindir. Ancak bazı durumlarda diğer para birimlerinin mevduatı burada bankalar tarafından karşılanmaz.
  Bu nedenle, Singapur’da bir kurumsal bankacılık çözümü seçmeden önce durum tespiti yapmanız her zaman önemlidir. Böylece kurumsal fonlarınızı burada herhangi bir kısıtlama olmaksızın kolayca yönetebilir ve aktarabilirsiniz.

  Singapur'da kurulan bir offshore şirketinin yenileme süreci

  Singapur’da kurulmuş bir denizaşırı şirketin bakımı basittir. Neyse ki, şirketinizin Singapur’daki yıllık yenileme prosedürü de daha zahmetsizdir.
  Singapur’daki offshore şirket kuruluşunuzun yıllık yenileme süreci, faaliyetlerine burada devam etmek için yasaldır. Ancak, Singapur’da offshore şirket oluşumunun yenileme süreci için başvuru tarihi, buradaki mali yılın bitiş tarihine bağlıdır.
  Yenileme başvurunuzu ve gerekli ücretleri Singapur’daki mali yılın bitiminden önce sunmalısınız.
  Singapur’da kurulan offshore şirketinizin zamanında yenilenmesi, Singapur’un güvenilir ve itibarlı imajlarının tüm avantajlarından yararlanmanın en iyi yoludur. Bu, temel Fikri Mülkiyet Korumasını sağlamak için de önemlidir.
  Süreci kolaylaştırmak için bu konuda bir danışman firmadan da yardım alabilirsiniz. Bu, offshore şirketin Singapur’da kurulan yenileme sürecini zamanında tamamlamanıza yardımcı olacaktır.
  Thallium Consulting, Singapur’daki şirket yenileme sürecinde size yardımcı olabilir.

  Singapur'u vergi cenneti olarak kuran offshore bir şirket için avantajlar

  Singapur, işletmeler için yüksek bir yaşam kalitesi ve gelişmiş altyapı sunmasına rağmen, aynı zamanda bir vergi cenneti olarak da ünlüdür. En önemlisi, Singapur’da hem kurumlar hem de kişisel vergi oranları daha düşüktür. Bu nedenle, işinizi büyütmek için Singapur’da denizaşırı şirket kurmayı kolayca tercih edebileceğiniz bir seçenek olarak düşünebilirsiniz.
  Dahası, Singapur burada kurulan şirketler için %17 kurumlar vergisi sunuyor. Yeni bir denizaşırı şirket kurulurken, Singapur ilk üç yıl için önemli bir vergi indirimi alabilir. Bu vergi indirimi, %0 gelir vergisi kadar düşük olabilir. Ancak, Singapur’daki kişisel vergi oranı yüzde 0 ila 20 arasında değişmektedir.
  En önemlisi, Singapur’da işletmenizin yaptığı satışlardan elde edilen sermaye kazançları üzerinde herhangi bir vergi yoktur. Benzer şekilde, hissedarlara ödenen fazlalardan da kesinlikle vergi alınmamaktadır.
  Singapur, 50’den fazla ülke ile Çifte Vergilendirmeyi Önleme Anlaşmasına sahiptir. Bu, offshore şirketlerinizin vergilerden mümkün olan en iyi şekilde tasarruf etmesine daha da yardımcı olacaktır.
  Tüm bunlar, Singapur’u iş yapmak için en erişilebilir yerlerden biri haline getiriyor.