Company formation in MAURITIUS

Başarıya güvenli bir uçuş yapın 20’den fazla ülkede ve 5 dakikadan kısa sürede

Bize sorgunuzu gönderin!

  Mauritius'ta şirket kuruluşu

  Mauritius, resmi olarak Mauritius Cumhuriyeti olarak bilinir; Hint Okyanusu’nda bulunan bir ada ülkesi. Ana ada, Agaléga, St. Brandon ve Rodrigues’den oluşur. Port Louis, Mauritius’un en büyük ve en büyük şehridir. Burası Mauritius nüfusunun çoğunluğunun yoğun olduğu şehirdir. Ülke 2.040 km²’lik bir alana yayılmıştır.

  Bazı kaynaklara göre, ada ilk kez 975’lerde Arap denizciler tarafından keşfedilmiştir. Bununla birlikte, adanın en erken doğrulanan keşfi, 1507’de adalara minyon bir ilgi duyan Portekizli denizciler tarafından yapıldı. 1598’de Hollandalılar ele geçirdi, 120 yıldan fazla bir süredir kısa ömürlü yerleşimler kurdu.

   

  Ülkenin coğrafi konumu ve yüzyıllardır süren sömürgeciliği nedeniyle Mauritius halkı inanç, dil, etnik köken ve kültür açısından oldukça çeşitlidir. Daha da önemlisi, en yaygın olarak uygulanan dinin Hinduizm olduğu tek Afrika ülkesidir. Adanın hükümeti Westminster parlamenter sistemini yakından örnek almaktadır. En önemlisi, ülke siyasi ve ekonomik özgürlük ve demokrasi açısından daha üst sıralara ulaşmıştır.

  Mauritius aynı zamanda Afrika’da İnsani Gelişme Endeksi kategorisinde yüksek bir derece elde eden tek ülkedir. Dünya Bankası’nın uyarınca Mauritius da yüksek gelirli bir ekonomik ülke olarak sınıflandırılmıştır. Daha da önemlisi, Afrika bölgesinin en köklü ve rekabetçi ekonomilerinden biri olarak da sıralanmıştır. Mauritius, hükümetin aşağıdakiler de dahil olmak üzere temel olanakları ücretsiz olarak sağladığı bir refah devletidir:

  • Yaşlılar, öğrenciler ve engelliler için toplu taşıma.
  • Üçüncül seviyeye eğitim
  • Evrensel sağlık tesisleri

  Ayrıca Mauritius, Küresel Barış Endeksi tarafından 2019 yılında Afrika Bölgesi’nin en barışçıl ülkesi olarak yer aldı. Bununla birlikte, Mauritius çeşitli flora ve faunası ile de ünlüdür. Çeşitli türler bu adaya endemiktir.

  Mauritius’ta Şirket Kurma hizmetleri istiyorsanız, Thallium Consulting’e danışabilirsiniz. Size kaliteli çalışma sağlayacağız.

  Offshore company formation, offshore company setup, offshore business, online offshore company setup, online license

  Mauritius Offshore şirketinin faydaları

  Mauritius sadece plajları, resifleri ve lagünleri ile ünlü değildir. Ayrıca, popüler bir serbest piyasa ekonomisidir. Gelişmiş altyapısı ve Mauritius’taki daha kolay offshore şirket kuruluşu nedeniyle, ülke yüksek iş milieu ve ekonomik rekabet gücünü derecelendirmiştir. Ayrıca profesyonel iş yönetimine sahiptir.

  Bununla birlikte, diğer çeşitli nedenler insanların Mauritius’ta bir offshore şirketi nasıl kuracaklarını bilmelerini sağlıyor. Mauritius’ta kurulan bir offshore şirketinin ortak gerekçeleri hakkında daha fazla şey hakkında daha fazla şey edelim:

  • Mauritius’ta kurulan offshore şirketi kullanışlı ve kolaydır. Mauritius’ta offshore şirket kurma sürecini bir hafta içinde tamamlayabilirsiniz. Süreci herhangi bir millete sahip en az bir yönetici ve bir hissedarla tamamlayabilirsiniz. Her ikisi de Mauritius’tan başka bir yerde ikamet edebilir.
  • Yatırımcılar adaya seyahat etmeden Mauritius’taki offshore şirket oluşumunu bile tamamlayabilirler.
  • Ayrıca, Mauritius daha düşük kurumlar vergisi oranları ile gelen vergi dostu bir ülkedir.
  • Mauritius ünlü bir serbest piyasa ekonomisidir. Bu nedenle, sınırsız sermaye, temettü ve kârın Mauritius’tan başka bir ülkeye aktarılmasına izin verir.
  • İngilizce burada Mauritius’ta bir iş dili olarak kullanılır. Bu nedenle Mauritius’ta kurulan offshore şirketinin süreci sizin için daha kolay hale gelir.
  • Son derece deneyimli, yetenekli ve iki dil bilen istihdam edilebilir bir işgücü elde etmek.
  • Mauritius ekonomik, politik ve sosyal olarak istikrarlı bir ülkedir. Ayrıca Mauritius’ta bir offshore şirketinin nasıl kurulacak istediğini arayan insanlar için yatırım dostu fırsatlar sunmaktadır.

  Tüm bu avantajlara ihtiyacınız varsa, Thallium Consulting’de bizimle iletişime geçin ve size mükemmel sonuçlar sağlayacağız.

  Şirketinizi Çevrimiçi Olarak Kaydetmek İçin 3 Kolay Adım

  Mauritius'ta kurulan bir offshore şirketi için kurumsal bankacılık çözümleri

  Mauritius serbest piyasa ekonomisi olmasına rağmen, küçük bir adadır. Bu nedenle, küçük bir bankacılık sistemine sahiptir. Yine de Mauritius iyi sermayelendirilmiş ve istikrarlı bir bankacılık sistemine sahiptir. Aynı zamanda, merkez bankası ve Mauritius Bankası, Mauritius’un finans ve bankacılık sektörlerinin istikrarını korumak için bir itibara sahiptir.

  Mauritius bankacılık sistemi aynı zamanda Anakara Afrika ve Asya alt kıtasına önemli yatırımlar için bir rotadır.

  İstikrarlı bir bankacılık sistemine sahip olmasına rağmen, Mauritius’taki kurumsal banka hesapları çok uluslu işletmeler için yüksek kaliteli ve uzun vadeli bir seçenek değildir. Bunun nedeni, Mauritius’un bir vergi cenneti olarak devam eden itibarı ve Mauritius’taki bankacılık sisteminin ekonomik krizle başa çıkma kabiliyeti konusundaki şüphelerdir. Bunun başlıca nedeni, ekonominin krize karşı savunmasız olan turizme, uluslararası ticarete ve üretime dayandırıyor olmasıdır.

  Bu nedenle, güvenilir bir kurumsal bankacılık çözümü açma ve yönetme konusunda profesyonel yardım almak, göz önünde bulundurmanız gereken şeydir.

  Mauritius'ta kurulan bir offshore şirketinin yenileme süreci.

  Mauritius’un kurduğu offshore şirketinin yıllık yenilenmesi, burada kesintisiz çalışmaya devam etmek için bir zorunluluktur. Ancak, yenileme süreci söz konusu olduğunda, neredeyse tüm yargı bölgeleri farklı gereksinimlerle ortaya çıkar. Mauritius’ta kurulan offshore şirketi için, Mauritius’ta kurulan herhangi bir şirketin Haziran ayında yenilenmesi gerekiyor. Mauritius’ta kurulan offshore şirketinizi yenilemek için kuruluş yıldönümünü beklemenize gerek yok.

  Mauritius’taki offshore şirket oluşumunun yenileme sürecine ayak uydurmak için profesyonel yardım almalısınız. Şirketinizin yenileme işlemi otomatik olarak yapılacaksa profesyonel danışmanlar size fatura gönderebilir. Bu, Mauritius’ta kurulan bir offshore şirketinin genel yenileme sürecini sorunsuz bir şekilde yönetmenizi kolaylaştıracaktır.

  Mauritius bir offshore şirketinin avantajları vergi cenneti

  Genel olarak, Mauritius vergi dostu bir ülkedir. Düşük bir kurumlar vergisi oranı sunar. Aynı zamanda, burada sermaye kazancı ve geliri vergisi yoktur. Mauritius ayrıca kar ve sermayenin ücretsiz iadeini de sunmaktadır. Dövizi kontrol etmez veya kısıtlamaz ve farklı para birimlerinde işlem yapmak için sağlam bir bankacılık sistemi sunar.

  Mauritius’taki offshore şirketleri, küresel kazançları için buradaki düşük kurumlar vergisinden de yararlanabilirler. Temettüler de burada kazanılan faizden stopaj vergilerinden muaf tutulmuştır.

  Marina geliştirme için çalışan tüm işletmeler de 8 yıla kadar kurumlar vergisi muaftır. Bununla birlikte, Mauritius’taki offshore şirketler için farklı sektörlerde çok çeşitli vergi teşvikleri de mevcuttur. Profesyonel bir şirketin sizin için çalışmasını istiyorsanız, şirket kurma ihtiyaçlarınız için hemen Thallium Consulting’i işe alın.