Şirket kuruluşu MALTA

Başarıya güvenli bir uçuş yapın 20’den fazla ülkede ve 5 dakikadan kısa sürede

Bize sorgunuzu gönderin!

  Malta hakkında bilmeniz gerekenler

  Malta’da bir offshore şirketi nasıl kurulabilirim öğrenmeden önce Malta hakkında bilgi edinmeniz gerekir. Malta üç adadan oluşan bir grup. Malta, Gozove Comino’yu içerir. Kısacası Malta, Akdeniz’in  merkezinde ve Afrika’nın Kuzey kıyısında yer alan bir ada ülkesidir. Malta, Sicilya’nın yaklaşık 80 km güneyindedir. Sicilya, İtalya’da bulunan başka bir adadır.

  Malta’nın sadece 316 km arazisi vardır ve bu da Malta’yı dünyanın en küçük ada ülkesinden biri haline getirmiş. Malta’da İngilizce ve Maltaca olmak üzere iki konuşma dili vardır. Malta kaleler, tapınaklar ve katedraller de dahil olmak üzere birçok tarihi yerdir. Bu altyapıların hepsi  B.C 4000’e kadar uzanıyor.

   

  Buna ek olarak, Malta ekonomisi esas olarak ticarete, turizme ve elbette en iyi mali tesislerden bazılarına bağlıdır. Bu nedenle, IBC yatırımcıları sürekli malta’da bir IBC kurmak için fırsatlar arıyor.

  Offshore company formation, offshore company setup, offshore business, online offshore company setup, online license

  Malta'da offshore şirket kuruluşu neden ünlüdür?

  Malta hem yabancılara hem de yerleşik olmayanlara sayısız fayda sunmaktadır. Malta’daki her offshore şirketi İngiliz Ortak Kanunu’na dayanmaktadır. Bu nedenle, birçok yabancının Malta’da şirket kurmakla ilgilenmesinin ve bölgede bir offshore şirketi kurma sürecini anlamaya özenmesinin nedeni budur.

  • Malta, Avrupa Birliği üyesidir. Bölgede bir offshore şirketine sahip olmak, sizin ve diğer yabancıların AB vergi sözleşmelerine erişmenizi sağlar. Bu, Malta’da bir offshore şirketi kurarak çifte vergilendirmeye tabi olmadığınız anlamına gelir. Buna ek olarak, Malta’daki bir offshore şirketi de yabancılara ve yerleşik olmayanlara bir Avrupa domicile sağlar. Tüm bunlar birçok yabancı IBC yatırımcısı tarafından olumlu kabul edilir. Malta sıkı ve tanınmış bir yargı yetkisine sahiptir.

  Malta’daki offshore şirketleri de düşük vergiler ödüyor ve Malta’nın temettü tökselik sistemi nedeniyle kurumlar vergilerinden kaçınabiliyorlar.

   

  Malta’nın elverişli  coğrafi konumu, istikrarlı siyasi sistemi ve düşük vergileri, onu bir offshore şirketi kurmak için mükemmel hale getiriyor.

  Şirketinizi Çevrimiçi Olarak Kaydetmek İçin 3 Kolay Adım

  Malta'da şirket kurmanın faydaları

  Malta’nın offshore şirket kuruluşu için en iyi ülkelerden biri haline gelmesi nedeniyle çok sayıda finansal fayda vardır. Malta’daki offshore şirketinin sağladığı avantajlardan bazıları şunlardır:

  • Sıfır vergi avantajı
  • İki dilli ülke (Hem Malta hem de İngilizce konuşulur)
  • Sermaye tutarının %20’si şirketin kurulduğu tarihte ödenmelidir. Ödenmemiş tutar, kuruluşa dahil oldudan sonraki bir yıl içinde ödenmelidir.
  • Modern ve esnek düzenleme.
  • Gizli -lik
  • Şirket yapısı
  • Düşük düzenli maliyetleri
  • Çıkış vergisi yok
  • Belgelerle ilgili bir görev yok.

  Bunlar, Malta’da bir şirkete dahil ederek elde edebileceğin cazip avantajlardan bazılarıdır. Bu nedenle, daha yüksek gelir elde etmek için, Malta’da bir offshore şirketi kurmadan önce bu avantajları gözden geçirin.

  Malta'da kurulan offshore şirket için kurumsal bankacılık çözümü

  Malta’nın bankacılık sistemi, dünyanın önde gelen offshore bankacılık sistemlerinden biridir. Bankacılık sistemi Dünya Ekonomik Forumu tarafından 10. Ayrıca, Thallium Consulting tarafından sağlanan ve yabancı yatırımcıların stresini azaltan çok sayıda kurumsal bankacılık çözümü bulunmaktadır. Malta’nın offshore şirketlerine sunduğu kurumsal bankacılık çözümlerinden bazıları şunlardır:

  • Avantajlı faiz oranları – Kurumsal hesabı olan yerleşik olmayanlara uygun faiz oranları sağlanır.
  • Stopaj vergisi yok – Yerleşik olmayanlar ve yabancılar için banka tarafından ödenen faizlerde stopaj vergisi uygulanmamaktadır. Bu, müşterilerin düşük harcama yaparken veya hiç harcamazken daha yüksek bir gelir elde edebileceği anlamına gelir.
  • Kredi kartı mevcuttur – Malta’daki kurumsal bankalar, kurumsal müşterilerin kredi kartına sahip olmalarına da izin verir. Tüm bunlar uzak işlemlere yardımcı olur.
  • Çek Defteri – Malta’da kurumsal bir banka hesabınız varsa çek defteri de alabilirsiniz.
  • Dövizi destekler – Malta’da herhangi bir yabancı para birimiyle kurumsal hesap açabilirsiniz.

  Vergi cenneti olarak Malta'nın avantajları

  • Vergisiz sermaye kazançları – Sermaye kazançları vergilendirilmez. Bu, vergi alma konusunda endişelenmeden daha fazla yatırım yapabileceğin anlamına gelir.
  • Tek üyeli şirket sahipliği – Malta’da tek bir kişi bile bir şirkete dahil edebilir. Bu, hissedar sayısını azaltabileceğiniz ve şirketin tüm hisselerini kazanabileceğiniz anlamına gelir.
  • Aday hizmetleri – Aday hizmetleri de mevcuttur. Bu, Malta’da bulunan şirketinizin tüm işlerini halletmek için bir aday atayabileceğiniz anlamına gelir. Malta’da birden fazla şirketi olan önemli bir işletme sahibiyseniz, bu avantaj yararlı olabilir.
  • Kur kontrolü yok – Avrupa Birliği’nin bir parçası olduğundan beri Malta kur kontrolünü desteklememektedir. Şimdi, Euro Malta’nın resmi para birimidir.
  • Servet ve miras vergisi yok – Servetiniz ve devralınan tutardan vergi alınmaz; Tüm bunlar servetinizi artırmanıza yardımcı olabilir.
  • Avrupa’ya yakın – Malta, aynı zamanda çok sayıda finansal ve siyasi fayda sağlayan Avrupa’ya yakındır.

  Malta’da kurulan offshore şirketinin uğurlu yargı bölgeleri, vergisiz çevre ve kurumsal bankacılık çözümü de dahil olmak üzere çok sayıda avantajı olmasına rağmen, Malta’yı bölgedeki açık deniz şirketleri için ideal bir yer haline getirmektedir. Thallium Consulting, Malta’da offshore şirketinizi kurarken ihtiyacınız olan rehberlik ve yardımı sağlamak için burada.