Company formation in QATAR

Başarıya güvenli bir uçuş yapın 20’den fazla ülkede ve 5 dakikadan kısa sürede

Bize sorgunuzu gönderin!

  Katar Hakkında

  Katar, Orta Doğu’daki büyüleyici ülkelerden biridir. Arazinin büyük alanı çöl ve uzun bir Basra Körfezi Kıyı Şeridi ile kaplıdır. Dünyanın bazı eşsiz ve en görkemli plajlarına ev sahipliği yapmaktadır. Ayrıca Katar plajlarında çeşitli su sporları aktivitelerinin keyfini çıkarabilirsiniz.

   

  Bunun dışında Katar’ın başkenti son derece modernize edilmiş bir şehir olan Doha’dır. Büyük tarihi öneme sahip en iyi mimarilerden bazıları burada bulunmaktadır. Katar’ın resmi dili Arapça’dır.

   

  Katar toprakları petrolle kutsanmıştır ve bu yüzden ekonomisi de petrol ihracatına bağlıdır. Doğal gaz da, Katar ekonomisinin büyümesinde önemli bir paya sahiptir.

  Offshore company formation, offshore company setup, offshore business, online offshore company setup, online license

  Katar’daki offshore şirket kuruluşu neden popüler oldu?

  Katar, Orta Doğu’da bir şirket kurmak isteyen potansiyel yatırımcılara ve şirketlere çeşitli avantajlar sağlayan en iyi açık deniz adreslerinden biridir. Dahası, Katar kişi başına düşen GsyİH’ya da çok ciddi bir konuma sahiptir. Bu nedenle birçok yabancı yatırımcı şirket kurmak için Katar’ı tercih ediyor.

   

  Katar, hiçbir zaman AB’de finansal olarak kara listeye girecek ya da olumsuz izlenim oluşturacak durumda bulunmamıştır. Katar, bankacılık bölümünde aşağıda listelediğimiz yüksek vergi avantajlarına ve en iyi kurumsal bankacılık çözümlerinden bazılarına sahiptir.

   

  Katar’da kurulan offshore şirketi, yerel firmalarla aynı finansal avantajlardan yararlanmak için yerleşik olmayan statü sağlar. Özetle, Katar’daki bir offshore şirketi, Orta Doğu’daki varlıklarını yaratmak isteyen yerleşik olmayanlar için en iyisidir. Dahası, Katar’da offshore şirket oluşumu çok zor değil. Ayrıca, Thallium Consulting ile Katar’da koltuğunuzdan kalkmadan kolayca harekete geçebilir ve bir offshore şirketi kurabilirsiniz.

   

  Bunun dışında, varlık koruması ve düşük vergi kaynaklı planlar, Katar’da bir offshore şirketinin nasıl kurulanın öğrenilecek teşvikleridir. Tüm bunlar birçok yabancı IBC yatırımcısı tarafından şanslı kabul edilir.

  Katar'da şirket kurmanın faydaları

  Katar’ın açık deniz bölgesi olması nedeniyle, suç oranı sıfır olan stratejik bir bölgedir. Bunun dışında, Katar’daki offshore şirket oluşumunun bazı yararları aşağıda belirtilmiştir.

  • Gizlilik
  • Elverişli iş mevzuatı
  • Yasal koruma
  • Düşük vergiler.
  • Güvenli işlemler
  • Minimum parasal risk
  • Politik olarak istikrarlı bir ortam
  • Yerel pazarlarına erişim.
  • Banka ile iyi ilişkiler
  • Sermaye verimliliği

  Tüm bu avantajlar, Katar’daki offshore şirketlerin yerleşik olmayan şirketlere çok sayıda iş fırsatı sağlamasına izin verir. Katar, bu nedenlerden dolayı bir offshore şirketi kurmak için ideal bölgelerden biri haline geldi. Bu nedenle, birçok yatırımcı Katar’da bir offshore şirketi kurmak istiyor.

  Şirketinizi Çevrimiçi Olarak Kaydetmek İçin 3 Kolay Adım

  Katar'da offshore şirket kurulumu için kurumsal bankacılık çözümü

  Katar bankayla en iyi ilişkilere sahip. Ayrıca, Katar’daki bankalar yerleşik olmayan şirketlere çeşitli çözümler ve olanaklar da sunmaktadır. Katar’daki bankaların sağladığı en popüler kurumsal bankacılık çözümlerinden bazıları şunlardır:

  • Merkezi bir kaynak olarak hareket eder – Katar’ın kurumsal banka hesabı, diğer ülkelere para veya para göndermenize yardımcı olur.
  • Çok çeşitli para birimleri – Ayrıca, istediğiniz para birimlerinden herhangi birine para yatırabilirsiniz.
  • Müşteri Anonimliği – Katar’da kurumsal hesabı olan müşterilere anonimlik sağlanır. Kimliklerini gizlemelerine yardımcı olur ve işlemleri güvenli ve risksiz hale getirir.
  • Vergisiz faiz – Genel olarak, Katar’da kurumsal bir hesabı olan müşteriler hayırlı faiz oranlarından yararlanir. Ayrıca, faiz oranları vergilendirilmez. Bu nedenle, bu müşterilerin düşük yatırım yaparken daha fazla kazanmalarını sağlar.
  • Visa/ Mastercard – Kurumsal müşterilere banka ve kredi kartları da sağlanmaktadır. Kartlar genellikle Visa ve Mastercard’dır, bu da size dünya çapında işlem yapma avantajı sağlar.
  • Çek defteri – Kurumsal bir müşteri olarak çek defteri alabilirsiniz. Ancak, bir yıl içinde kesebileceğiniz çek sayısında büyük olasılıkla bir sınır vardır.

  Thallium Consulting’ten profesyonel yardım alarak tüm bu olanak ve avantajlardan sorunsuz bir şekilde yararlanabilirsiniz.

  Katar'daki şirketin yenileme süreci

  Katar’daki offshore şirketinizi yenilemek için yıllık yenileme ücreti ödemeniz gerekir. Şirketinizin Katar’daki kuruluşunun yıldönümü tarihinden bir gün önce ödemeniz gerekir. Katar’daki şirketiniz vergilerle cezalandırılabildiği için gereklidir. Ayrıca kapanmaya da zorlanabilir.

   

  Yıllık yenileme ücretlerini zamanında ödeyemezseniz Katar’daki kurumsal banka hesabınız da kapatılabilir.

   

  Ayrıca yıllık yenileme ücreti iki bölüme ayrılır.   Kayıt acentesinin hizmetleri için ödeme yapmalısınız. Ayrıca kayıt yenileme ücreti de dahildir.

   

  Bunun dışında devletten bir ücret ödemeniz gerekiyor. Thallium Consulting, Katar’daki şirketinizin yenilenmesini yapar. Bu nedenle, yenileme süreci hakkında daha fazla şey öğrenmek ve Katar’da bir offshore şirketi kurmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Thallium Consulting, şirketiniz için tüm lisans yenileme sürecine gecikmeden ve engel olmadan yardımcı olacaktır.

  Vergi cenneti olarak Katar'ın avantajları

  Katar’da kurulan offshore şirketi, yabancı yatırımcılarına mükemmel faydalar sağlıyor. Katar’ı vergi cenneti olarak seçmenin sayısız avantajları vardır. Bazıları aşağıda belirtilmiştir.

  • Kurumsal veya kişisel vergi yok – Katar’daki offshore şirket kurulumu herhangi bir kurumlar vergisi ödemekle yükümlü değildir. Bunun dışında, mal sahipleri ve paydaşlar da kişisel eşyalardan herhangi bir vergi ödemekle yükümlü değildir.
  • Bir kişinin Katar’da olmasını gerektirmez – Katar’da bir şirketi uzaktan dahil edebilirsiniz. Bu, Katar’da bir şirket kurmak istiyorsanız Katar’da bulunmanız gerekmediği anlamına gelir.
  • İstikrarlı ekonomi ve yüksek GsyİH – Tüm bunlar Katar’da bir şirketi olan bireylere ayrı faydalar sağlar.
  • Değişim denetimi yok
  • Katar’da yaşayan insanlar geniş fikirli.
  • Yüksek düzeyde şeffaflık.
  • Çok sayıda serbest ticaret bölgesi.

  Katar’da kurulan offshore şirketin sayısız avantajı olsa da, siyasi olarak istikrarlı bir ortam ve istikrarlı bir ekonomi, Katar’ı bir offshore şirketi kurmak için ideal bir yer haline getirmektedir. Offshore şirketleri mahsup etme sürecini kolaylaştırmak için Thallium Consulting ile iletişime geçin. Uzmanlarımız, şirketinizin büyümesine odaklanmak için bir işletme hesabı belirleme veya lisans yenileme alma gibi görevleri her zaman üstlenecektir