Şirket oluşumu ANGUILLA

Başarıya güvenli bir uçuş yapın 20’den fazla ülkede ve 5 dakikadan kısa sürede

Bize sorgunuzu gönderin!

  Anguilla Hakkında

  İngiliz Denizaşırı bölgesi Anguilla, Karayipler’de yer almaktadır. Saint Martin’in kuzeyinde, Virgin Adaları ve Porto Riko’nun doğusunda ve Leeward Adaları’nın kuzeyinde, Lesser Antilleri’nde yer almaktadır. Yerli Amerindian halkları ilk kez bu İngiliz denizaşırı topraklarını işgal etti. Yerli Amerindian halkları Güney Amerika’dan buraya göç etti.

   

  Ancak Anguilla, 1980 yılında ayrı bir İngiliz Denizaşırı Toprağı olarak kuruldu. O zaman, Navis ve Saint Kitts’ten resmen ayrılmasına izin verildi. O zamandan beri, ülke siyasi açıdan en istikrarlı bölgelerden biri haline geldi. Anguilla aynı zamanda İngiltere’nin kendi kendini yöneten denizaşırı topraklarından biridir. Anguilla’nın siyaseti parlamento temsilcisi ve demokratik bağımlılık çerçevesinde gerçekleşir. Ancak, Anguilla’nın askeri savunması için, Birleşik Krallık sorumludur.

  Offshore company formation, offshore company setup, offshore business, online offshore company setup, online license

  Anguilla'ya kurulan bir offshore şirketin faydaları

  Küresel olarak diğer ülkeler gibi, Anguilla’da kurulan offshore şirketi de avantajlarıyla karşılara çıkıyor. Neyse ki, harcamalarınızı yönetebilir ve işinizden en iyi şekilde çıkmak için bölgede bir offshore şirketi kurmayı düşünebilirsiniz. Anguilla’daki offshore şirketi, kurumlar vergisi faturalarınızı hızlı bir şekilde azaltmanın başka bir mükemmel ama yasal yolu olabilir.

  Anguilla’da bir offshore şirketinin nasıl kurulmayacağına dair farklı temel şeyleri bilmenin yanı sıra, bölgedeki bu süreçteki şeyler hakkında daha fazla bilgi edinmek için offshore şirket oluşumunun bazı temel faydalarına bakalım:

  • Anguilla, offshore şirket kurulumu için tartışmasız en kolay ve en hızlı ülkelerden biridir. Neyse ki, Anguilla’nın ACORN kuruluş sistemi, burada sadece 24 saat kadar kısa bir süre için bir offshore şirketi kurmanıza izin verir. Ve anguilla’da kurulan bir offshore şirketinin avantajlarından hemen yararlanmaya başlayabilir.
  • Anguilla’da yatırımcılarınızın gizliliğini kolayca sağlayabilirsiniz. Anguilla’nın ticari sicilinde yönetici ve hissedarlar listesi bulunsa da, bilgiler herkese açık olmayacaktır. Yetkililerin isimleri halka açıklamalarına izin yok.
  • Anguilla’daki offshore şirket oluşumu sizi döviz dalgalanmasına maruz bırakmayacak çünkü XCD USD’ye sabitlenmiştir. Neyse ki, bu nedenle, ülkenin para birimindeki oynaklık hakkında endişelenmenize gerek kalmayacak.
  • Anguilla bir İngiliz denizaşırı toprağı olduğundan, Anguilla’nın hukuk sistemi İngiltere’dekine dayanmaktadır. Bu nedenle, ne zaman düzenleyici koruma ile ilgili olsa, Anguilla batı vahşi uzaktır.

  Şirketinizi Çevrimiçi Olarak Kaydetmek İçin 3 Kolay Adım

  Anguilla'da kurulan bir offshore şirketi için kurumsal bankacılık çözümü.

  Anguilla’daki offshore şirketiniz için küresel bir kurumsal banka hesabı açmak çok önemlidir. Bunun için profesyonelin yardımını almanız gerekir; Bu nedenle, Thallium Consulting, Anguilla’daki offshore şirketiniz için finansal işlemlerinizi desteklemek için uluslararası tanınmış bankalarla çalışmanıza izin vermek için kurumsal offshore banka hesabınızın açılmasında size yardımcı olur.

  Güvenilir bir kurumsal bankacılık çözümü bulmak, sermaye kazançlarınızı ve sorunsuz işlemlerinizi takip etmek için bir zorunluluktur. Thallium Consulting’ten yardım alarak, en iyi bankacılık ekibinin bir üyesi süreç boyunca size yardımcı olacaktır. Sonuçta, Anguilla’daki offshore şirket oluşumunuz için en iyi çözümü seçmek bizimle sizin için daha kolay olacaktır.

  The renewal process of the offshore company in Anguilla

  Anyone operating their business in Anguilla has to get a license from the Ministry of Finance here. For this, you have to fill the application and wait for the approval. After obtaining the approval, send the required application fee for offshore company formation in Anguilla to the Inland Revenue Department; this is important to start your company’s operations in the region.

   

  However, you must understand that the license will be valid until 31st December of the year you have received it. To keep up with the legal status of your offshore company in Anguilla, you must have to renew your license annually via Inland Revenue Department. The renewal process here is simple and requires you to fill up the renewal application form, prepare all the supporting documents, make a payment for the renewal fee to apply, and you are good to go. To avoid any hassle, it’s always better to get help from professionals; therefore, Thallium Consulting handles all the complex tasks of license renewal, from arranging documents to submitting and obtaining the approval, so you will not have to worry.

  Perks of an offshore company set up Anguilla as a tax-haven

  One of the primary reasons investors prefer to apprehend how to set up an offshore company in Anguilla is a zero-tax facility. Anguilla provides various tax regimes to your offshore company set up here to let you benefit from.

  With a properly structured company in Anguilla, you can house legally tax-exempt profits internationally. Most amazingly, Anguilla comes up with a zero-tax rate on share transfers, the company’s capital, capital gains, and estate transfers as well. In Anguilla, up to 100% ownership is permissible. At least one director and shareholder are necessary for an offshore company set up in the region.

  Overall, Anguilla is a cost-effective and fast country. It has no minimum capital restrictions to setting up an offshore company in the region. Most importantly, it isn’t essential to submit financial statements or even annual tax returns to the government of Anguilla.

  Fortunately, all of these things are applicable for all the registered companies here in Anguilla. Even if the director or owner of the company isn’t a resident of Anguilla, this can be a fantastic opportunity for you to keep up with your present status while enjoying all the perks of the offshore company in the region as a tax haven. From setting up the company’s business account to the renewal of license, Thallium Consulting is here to serve you with the help you need.