Hukuk Danışmanlığı

Daha Derin Anlayış, Daha İyi Çözümler

Bize Ulaşın

  Thallium Legal Consultancy, müvekkillerinin benzersiz çeşitlilikteki ihtiyaçlarını ve çıkarlarını anlamayı amaçlayan Birleşik Arap Emirlikleri merkezli multidisipliner bir Hukuk Bürosudur.

  Yerel ve küresel düzeyde, firmamız e-ticaret, telekomünikasyon, perakende, gayrimenkul, altyapı ve ulaşım, yiyecek ve içecek dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere her sektörde, her büyüklükteki bireylere ve özel şirketlere yardımcı olmaktadır.

  Güven ve yetkinliğin önemine değer veriyoruz ve bu nedenle müvekkillerimize uyuşmazlık çözümü, ticari sözleşmeler, medeni hukuk, şirketler hukuku, ceza hukuku, iş hukuku, gayrimenkul veya vergi gibi her türlü hukuki uygulamada en iyi çözümleri sunuyoruz. .

  Karmaşık konulara müdahale ediyoruz ve teknik, finansal ve yasal konularla ilgili çapraz bir uzmanlık geliştirdik. Bu, müşterilerimize hem verimli hem de sürekli gelişen ve zorlu ihtiyaçlarını karşılayan uygun çözümler sunmamızı sağlar.

  Avukatlarımız hem Fransa'da hem de Birleşik Arap Emirlikleri'nde görev yapmak üzere kabul edilmektedirler ve bölgesel ve uluslararası yasalar hakkında kapsamlı bilgiye sahiptirler, bu da bizi sınır ötesi konularda müvekkilimize yardımcı olmak için fazlasıyla nitelikli kılmaktadır.

  Ayrıca uluslararası avukat ağımızı özenle seçiyoruz ve bu bağlamda Avrupa, Kuzey Afrika, Orta Doğu ve Asya'da büyüyen bir ortaklığımız var.

  Thallium'da nasıl işliyoruz?

  Avukatlarımız, özel taleplerinizi öğrenmek için telefonda veya ofiste, size uygun bir zamanda bir toplantı düzenler.

  İlgili tüm belgeleri aldıktan sonra hızlı, verimli ve uygun maliyetli bir eylem çizgisi oluşturuyoruz.

  Ardından, avukatın Etik Kurallarına uygun olarak, ücretlerin miktarını veya belirlenme yöntemini belirten açık ve şeffaf bir ücret sözleşmesi sunuyoruz. Ücretlerimiz dava için harcanan zamana, araştırma çalışmasına, davanın niteliğine ve zorluğuna ve ilgili menfaatlerin önemine bağlıdır.

  Ücret sözleşmemiz, belgelerin analizi, olgusal ve adli araştırma, taslak hazırlama, müvekkilimizle ve nihayetinde karşı tarafla iletişim gibi gerekli tüm hizmetleri detaylandırır ve kapsar.

  Hizmetlerimizi ve ödemeyi resmen kabul edersek, dava boyunca çalışmaya başlayacağız ve sürekli iletişim halinde kalacağız. Nihai taslak, onayınız ve nihai gözlemleriniz için sizinle paylaşılacaktır.

  Avukat-müvekkil ayrıcalıklarının bizimle paylaştığınız tüm bilgi ve belgeleri koruduğundan emin olabilirsiniz.

  Risk ve Uyum

  Birleşik Arap Emirlikleri’ndeki (BAE) ve dünya genelindeki yönetim organları kara para aklama ve terör finansmanına karşı daha katı ve daha sıkı düzenlemeler getirdiğinden, işletmeniz genelinde sağlam bir Uyum ve Risk değerlendirme programı uygulamak önem kazanmaktadır. Artan karmaşık uyumluluk gereksinimleriyle birlikte, sürekli değişen düzenlemelere uyumlu kalmak zorlaştı.

  Ayrıca Kurum genelinde uygulanabilecek Uyum Programı hazırlanırken Risk temelli bir yaklaşımın benimsenmesi büyük önem taşımaktadır. Ancak, bir kuruluştaki kara para aklama/terörizmin finansmanı risklerini değerlendirmek ve bu riskleri azaltmak için doğru araç ve teknikleri kullanmaya karar vermek önemli bir zorluk olabilir.

  Ayrıca, Kara Para Aklamanın Önlenmesi (AML)/Terörizmin Finansmanıyla Mücadele (CFT) için düzenleyici ortam daha karmaşık hale geliyor. Bu nedenle, uyumu dikkatli bir şekilde yürütmek daha önemlidir. Bu, yalnızca işinizin Kara Para Aklama, Terör Finansmanı ve diğer Uyumluluk risklerinin tüm özelliklerinden korunmasını sağlayabilecek bilgili Uyum Uzmanlarından doğru türde uzmanlığa ve tavsiyeye sahip olduğunuzda yapılabilir.

  Özellikle belirli şirket kategorileri, söz konusu düzenlemelere uymak için büyük bir baskıyla karşı karşıyadır. İster acil bir sorunu yönetiyor ister büyük ölçekte uyumluluğu ele alıyor olsun, işletmelerin, Uyum Programlarının Terörün Finansmanı ve Kara Para Aklama ile ilgili tüm risklerle mücadele etmek için iyi tanımlandığından ve Düzenleyici kurumların gereklilikleriyle uyumlu olduğundan emin olmaları gerekir.

  Thallium Hukuk Danışmanlığı, Kara Para Aklama ve Terörün finansmanını önlemeye, tespit etmeye ve caydırmaya yardımcı olan Uyum Danışmanlığı hizmetleri sunmayı amaçlayan en güvenilir firmalardan biridir.

  En son AML Yasalarının sürekli değişen politikaları ve düzenlemeleriyle her zaman güncel kalmaya çalışıyoruz. Müvekkillerimize üstün hizmet verebilmek için yerel ve uluslararası kanunlarda yapılan değişiklikleri düzenli olarak kontrol ediyoruz.

  Uyum Görevlimiz sektöre özel Uyum politikalarını hazırlayacak ve düzenleyici yönergeler ve bunları kuruluşunuzda en iyi nasıl uygulayabileceğiniz hakkında gerekli tüm bilgileri sunacaktır.

  Uyumla ilgili tarafımızca sunulabilecek hizmetler şunlardır:

  • Araç ve kontrol tasarımının değerlendirilmesi.
  • Kuruluş içindeki mevcut AML/CFT Politikalarının gözden geçirilmesi ve yasal gereklilikler doğrultusunda boşlukların belirlenmesi.
  • Tam Risk ve Uyum çerçevesinin taslağının hazırlanması.
  • AML denetimi ve raporlaması.
  • Durum tespiti Çerçeveleri ve süreç uygulamaları.
  • Yolsuzlukla mücadele ve mali dolandırıcılık çerçeveleri.
  • Uyumla ilgili politikalara ilişkin Kurumsal Eğitim.

  Bir kuruluştaki günlük operasyonların bir parçası olarak, Şirketlerin çeşitli düzeylerde işlenen hayati bilgileri elde etmesi ve işlemesi gerekir. Bu bilgiler, müşterilerin adları, adresleri, dijital ayak izleri, fotoğrafları, sosyal güvenlik numaraları, finansal verileri vb. gibi hassas veriler aracılığıyla tanımlanabilir hale getirebilecek son derece hassas müşteri bilgilerinden oluşur.

  Dünya çapındaki Federal yasalar, iş yaptığımız kişilerin ve şirketlerin verilerini ve mahremiyetini korumamıza yardımcı olan birçok yasayı yürürlüğe koymak için uygulanmaktadır.

  Bu alanda uzman olan Uyum Danışmanlarımız, ilgili tüm Yerel ve Federal yasalara dayalı katı politikalar hazırlayarak verilerinizin güvenliğini sağlamanıza yardımcı olabilir. Bu politikalar, kurumsal verilerinizin şu şekilde toplanmasını ve kullanılmasını sağlayacaktır:

  • Verileri adil ve yasal amaçlarla toplamaya odaklanın.
  • Veriler, şirket tarafından yasal ve ahlaki sınırlar içinde işlenir.
  • Son olarak, veriler dahili veya harici taraflarca yetkisiz veya yasa dışı erişime karşı korunacaktır.

  Tartışmalı Karar

  Sizinle diğer taraflar arasındaki bir anlaşmazlığın çözülmesi için güvenilir bir hukuk bürosu kiralamak önemlidir. Avukatlarımız, her türlü faaliyet alanında ve sektördeki uyuşmazlıkların çözümü konusunda benzersiz deneyime sahiptir.

  Mali ihtilaflar, sözleşme ihtilafları, gayrimenkul ihtilafları ve istihdam ihtilafları vb. için mahkeme ve tahkimde bireyleri ve özel şirketleri temsil ediyoruz. Ana avantajı, hem Birleşik Arap Emirlikleri’ndeki hem de Fransa’daki prosedürlere aşina olmamız, dolayısıyla bizi oldukça kılıyor. çıkarlarınızı birden fazla yargı alanında savunmaya uygun.

  Davetler, yasal bildirimler ve sunumlar hazırlamada size yardımcı olabilir ve anlamanız için Arapça ve İngilizce olarak karşı tarafa sunabiliriz. Avukatlarımız delilleri mahkemeye sunacak.

  Her başvurudan önce Avukatlarımız, taslağı anlamanız için size daha kapsamlı bir dilde açıklamak için zaman ayıracaktır.

  Derhal dava açmaya istekli değilseniz, durumunuz ve talebinizin başarı şansı hakkında size tavsiyede bulunabilir ve yasal bir görüş sağlayabiliriz.

  Aksine, çıkarlarınızı savunmak için elimizden gelen en iyi şekilde size yardımcı olacağız.

  Her durumda, mahkemeye veya tahkime gitmeden önce her zaman dostane bir çözümden yana olacağız, çünkü bazı sorunların mahkeme işlemleri olmadan çözülebileceğine inanıyoruz, bu da hem zamandan hem de kaynaklardan tasarruf etmenize yardımcı olacaktır ve avukatlarımız müzakere konusunda yeteneklidir.

  Arabuluculuk ve Uzlaştırma gibi alternatif Uyuşmazlıkların çözümü de bir anlaşmazlığın çözülmesinde etkili bir yoldur ve avukatlarımız arabulucu/uzlaştırıcı olarak veya süreç boyunca size yardımcı olmak için bir danışman olarak katılabilir.

  Tecrübemiz ve çapraz yaklaşımımız sayesinde, kazanma şansınızı artırmak ve davanızın başarısını sağlamak için size özel bir çözüm sunabileceğiz.

  İşbirliği Hukuku

  Şirketler hukuku, gezinmek için genellikle hassastır, ancak yüksek nitelikli avukatlardan oluşan bir ekiple, önemli ölçüde daha kolay hale gelir.

  İster karada, ister açık denizde veya anakarada olsun, şirket kuruluşu ile ilgili ve ayrıca temsilciliklerin kurulması ve sponsorluk düzenlemeleri ile aynı zamanda şirketin yapısı hakkında yasal tavsiyelerde bulunur ve ilgili hukuki görüş sunarız.

  Thallium Legal Consultancy’nin avukatları, Orta Doğu, Avrupa ve Asya’da bulunan her büyüklükteki şirkete geniş bir sektör yelpazesinde danışmanlık yapmaktadır. Avukatlarımız, müvekkillerimizin durumlarının kapsamlı bir analizini elde etmelerine olanak tanıyan yerel ve uluslararası kurumlar ve vergi kanunları hakkında önemli bir anlayışa sahiptir.

  Sunduğumuz şirketler hukuku hizmetlerinden bazıları şunlardır:

  • Birleşme ve devralmalar (M&A): Bir şirketin başka bir şirket tarafından satın alınmasını veya devralınmasını içeren bu finansal işlem, özellikle karmaşıktır, ancak varlıklarınızı artırırken işinizi büyütmenize izin vermede önemli bir rol oynar. Avukatlarımız ve Uyum Görevlilerimiz, faaliyete geçmeden önce yasal durum tespiti yapmanıza yardımcı olur.
  • Ticari Marka Tescili: Ticari marka, şirketlerin ürünlerini veya hizmetlerini diğer rakiplerinden ayırt etmek için kullandıkları kelimeler, isimler, sloganlar, imzalar, semboller, harfler, şekiller, grafikler, logolar, başlıklar, resimler vb.

  Bu nedenle dijital çağda, şirketinizi ticari markanızın herhangi bir dolandırıcılık amaçlı kullanımına karşı korumak ve böylece müşterilerinizin yararına şirketinizin marka imajının bozulmadan kalmasını sağlamak son derece önemlidir. Avukatlarımız, ticari markanızı Birleşik Arap Emirlikleri’nin yanı sıra Fransa ve Avrupa’da tescil ettirebilir.

  • Şirket Kuruluşu: Şirket kuruluş sürecinizde ortaya çıkabilecek her türlü sorunu avukatlarımız çözecektir. Görevleri, Thallium Consulting’in tüm ekibinin izlenecek tüm yeni düzenlemelerden haberdar ve güncel olmasını sağlamaktır.

  Thallium Hukuk Danışmanlığı olarak, geniş bir yelpazedeki düzenlemelere uyarken işletmenizin büyümesini ve ticari hedeflerini sürdürmesini sağlamak için yorulmadan çalışıyoruz.

  Uluslararası Sözleşmeler

  Thallium Legal Consultancy’de, yasal olarak bağlayıcı bu belgelerin karmaşıklığını ve olası sonuçlarını anlayan uluslararası sözleşmeler konusunda uzmanlaşmış avukatlarımız bulunmaktadır. Avukatlarımız Fransız hukuku, BAE hukuku ve uluslararası hukuk konusunda çok bilgilidir.

  Aşağıdakileri içeren ancak bunlarla sınırlı olmayan sözleşmeleri hazırlar ve inceleriz:

  • Satış ve Satın Alma Sözleşmeleri;
  • Ticari ortaklıklar;
  • Franchise Sözleşmeleri;
  • Hissedar Sözleşmeleri veya Yan Sözleşmeler;
  • Ortak Girişim Anlaşmaları;
  • Temsilcilik veya Dağıtım Sözleşmeleri;
  • Hizmet Sözleşmeleri;
  • Uzlaşma Anlaşmaları;
  • Gizlilik ve rekabet yasağı Anlaşmaları;
  • Tanıtıcı Anlaşmalar;
  • Malların satışı sözleşmeleri;
  • İş sözleşmeleri;
  • Tedarik sözleşmeleri;
  • Vasiyetnameler;
  • Temsil yetkisi.

  Sözleşmelerin her biri, farklı faaliyet sektörlerinize tam olarak uyarlanır ve özel ihtiyaçlarınıza göre uyarlanır ve Fransızca, İngilizce ve Arapça olarak hazırlanabilir.

  Yeni bir iş kurarken veya bireyler veya şirketler ile yeni bir ilişkiye başlarken, çıkarlarınızı mümkün olan en iyi şekilde temsil etmek ve ortaya çıkabilecek herhangi bir anlaşmazlığı önceden tahmin etmek için avukatların eşlik etmesi tavsiye edilir.

  Sözleşmenizi hazırlarken veya gözden geçirirken, sektörlerinizle ilgili yasal riskleri ve yerel kısıtlamaları değerlendiriyoruz.

  Thallium Legal Consultancy’de, bize sağladığınız bilgilere dayanarak, ortaya çıkabilecek olası sorunlar konusunda sizi uyarıyor ve yabancı hukuk seçimi, yargı yetkisi veya uyuşmazlık çözüm mekanizmalarının seçimi ve tahkimin dahil edilip edilmeyeceği gibi önerilerde bulunuyoruz. madde; nakliye ve ödeme süresi, fesih ve mücbir sebep maddeleri. Hukuki süreçlerin karmaşıklığı, olası dava masrafları ve kararların tenfizi gibi bu seçimlerin sonuçları hakkında sizi bilgilendirmek için zaman ayırıyoruz.

  Bir sözleşmeye girerken bazen şartları birkaç tarafla müzakere etmek gerekebilir. İlgili yasal ve finansal riskleri en aza indirmek için bu tarafların belirlenmesi ve haklarının/yükümlülüklerinin açıkça belirtilmesi gerekir. Thallium Hukuk Müşavirliği, sözleşmenizin müzakere edilmesinde ve taslağının hazırlanmasında en başından imzaya kadar size yardımcı olacaktır.

  Thallium Legal Consultancy, sözleşmenizin mahkeme veya tahkim kurulu önünde icra edilmesi sürecinde de size yardımcı olacaktır.

  Vergi Kanunu

  Birleşik Arap Emirlikleri’nde federal hükümet, bireylerin veya belirli koşullar altında şirketlerin gelirleri üzerinden vergi almaz. Ayrıca, ana avantajlarından biri, temettü, faiz veya gayrimaddi hak bedellerinin ödenmesine uygulanan stopaj vergisi olmamasıdır.

  Bununla birlikte, Vergi yasaları mevcuttur, Emirliklerin her biri kendi vergi kararnamelerini yayınlamıştır ve Birleşik Arap Emirlikleri, bazıları hala yürürlüğe girmeyi bekliyor olsa bile, en az 113 çifte vergilendirme anlaşması imzalamıştır. Sonuç olarak, işinize başlarken Vergi yasalarını göz önünde bulundurmanız zorunludur ve bunları gözden kaçırmak şirketinizi olumsuz etkiler.

  Ana iş yerinize, faaliyet gösterdiğiniz sektöre veya şirketinizin büyüklüğüne bağlı olarak, farklı şirketler ve bireyler için geçerli olabilecek çok sayıda vergi vardır. Bu nedenle, uluslararası ağımızdaki vergi uzmanlarımız, hem bölgesel hem de uluslararası düzeyde vergi düzenlemeleri konusundaki derin bilgileriyle size tavsiyelerde bulunabilirler.

  Durumunuzla ilgili vergi mevzuatına uymanızı sağlamak için sağlam ve kapsamlı yasal tavsiye almanızı sağlayacağız.

  Vergi kanunları ile ilgili olarak hizmetlerimiz aşağıdakilere dayalı hukuki görüş içerir:

  • Birleşik Arap Emirlikleri’nde Ocak 2018’den bu yana yürürlükte olan ve çoğu yerel mal ve hizmet tedarikine %5’lik standart bir oran uygulayan ve çevrimiçi olarak doldurulması gereken yıllık zorunlu veya isteğe bağlı bir eşik olan Katma Değer Vergisi (KDV) geçerli vergi faturaları ile;
  • Belediye/Emlak Vergileri;
  • Belirli sektörlerde uygulanan Gümrük Vergisi;
  • 2017 yılı sonundan itibaren Birleşik Arap Emirlikleri’nde geçerli olan Tüketim Vergisi;
  • Dijital Vergi Damgası (DTS).

  Thallium Hukuk danışmanlığında, cezalandırılmanızın önlenmesini sağlayacak ve faaliyet gösterdiğiniz sektörlere göre size özel tavsiyelerde bulunacağız.

  Thallium Hukuk Danışmanlığı ayrıca aşağıdaki konularda size yardımcı olabilir:

  • Vergi cezaları;
  • Vergi davaları;
  • Değerleme anlaşmazlıkları.

  Gayrimenkul Hukuku

  COVID 19 salgınıyla bağlantılı küresel sağlık krizine rağmen, Dubai Emlak hala iyi bir yatırım fırsatı olmaya devam ediyor. Gerçekten de Dubai, tüm ülkelerden emlak yatırımcıları tarafından yüksek ödüle layık görülen bir ticaret merkezidir ve diğer benzer ticaret merkezleriyle karşılaştırıldığında, emlak fiyatları daha ucuzdur, bu nedenle Dubai’yi dünya çapında en çekici gayrimenkul yatırım pazarlarından biri haline getirir.

  Bununla birlikte, ister geliştirici, yatırımcı, müteahhit veya özel mülk sahibi olun, Birleşik Arap Emirlikleri’ndeki birkaç Gayrimenkul yasası hakkında bir profesyonel tarafından tavsiye almanız önemlidir.

  Çok çeşitli konut ve ticari mülklerin bulunduğu bir ülkede mülk edinirken, kiralarken ve satarken, yatırımcıların, geliştiricilerin, komisyoncuların ve satıcıların sahip oldukları hak/yükümlülüklerin yanı sıra bunlarla ilgili vergilerin farkında olmak önemlidir. . Bu uzun ve karmaşık bir süreçtir ve daha sonraki zorluklardan kaçınmak için mümkün olan en kısa sürede bir avukata başvurmak tercih edilir. Thallium Hukuk Danışmanlığı’nda avukatlarımız, faaliyet gösterdiğiniz sektör ne olursa olsun Gayrimenkul/Mülkiyet hukuku ile ilgili en iyi hukuki uzmanlığı ve rehberliği sağlayacaktır.

  Bilgili ve kararlı avukatlarımız, bu karmaşık alanla ilgili sözleşmelerin hazırlanması ve müzakere edilmesi konusunda da geniş bir deneyime sahiptir ve satın alma / satın alma vaadinden Satış ve Satın Alma Sözleşmesine kadar size yardımcı olacaktır.

  Ayrıca, yatırımcılardan geliştiricilere kadar gayrimenkul anlaşmazlıklarında çeşitli tarafları temsil edebiliriz. Hukukun bu yönündeki deneyimimiz, ihtilafları çözmek için mahkeme veya tahkim mahkemesi huzuruna çıkmamızı fazlasıyla sağlıyor.

  Ayrıca, ev sahipleri ve kiracılar arasındaki anlaşmazlıklar BAE’de yaygındır ve onarım sorunları, ödeme yapılmaması ve tahliye gibi herhangi bir biçimde olabilir. Bu nedenle, bir ev sahibi veya kiracı olarak hak ve sorumlulukları anlamak için kira sözleşmesinin şartlarını dikkatlice incelemek için bir avukattan yardım almak önemlidir. Bu konuyla ilgili olarak avukatlarımız her zaman mahkemeye gitmekten kaçınmaya çalışır ve daha az maliyetli seçenekleri tercih eder.

  Thallium Hukuk Danışmanlığı olarak müvekkillerimizi ön planda tutarak haklarının korunmasını sağlar ve yapılabilecek hukuki işlemler konusunda onlara tavsiyelerde bulunuruz.